Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2024. December 12. 07:52, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Nemzeti konzultáció - Hidvéghi Balázs: már több mint kilencszázezren küldték vissza a kérdőívet

Nemzeti konzultáció - Hidvéghi Balázs: már több mint kilencszázezren küldték vissza a kérdőívet

Már több mint kilencszázezren vettek részt a nemzeti konzultációban - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán Budapesten.

A főváros XVI. kerületében megszervezett lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón Hidvéghi Balázs azt mondta, a kormány néhány hete azért hirdette meg a nemzeti konzultációt, mert Magyarország gazdaságpolitikai fordulóponthoz érkezett, és csak akkor lehet sikeres, akkor lehet képes növekedést elérni és fenntartani, ha "gazdaságilag semlegesen kezeljük a nemzetközi kapcsolatainkat".

Ennek érdekében a Kelettel és Nyugattal is kereskedünk, mert ez előnyös Magyarország és az itt élők számára
- mondta.

A kormány ezért kérdezi meg a témában az emberek véleményét, eddig már több kilencszázezren küldték vissza a nemzeti konzultáció kérdőívét - hangsúlyozta.

Az államtitkár felhívta a figyelmet, hogy a konzultáció már online is kitölthető, és arra kért mindenkit, hogy a hátralévő, december 20-ig tartó időszakban éljen a lehetőséggel, mondja el a véleményét.

A kormány számos olyan intézkedést tervez a jövő évre, amely segíti a magyarokat, ilyen például a bérek emelése, a lakhatás fejlesztése, a kis- és középvállalkozások segítése, a tizenharmadik havi nyugdíj megvédése, a családi adókedvezmények folytatása, további emelése - sorolta.

A nemzeti konzultáció előzetes eredményeit még a végső összegzés, a parlamenti szavazás előtt közzé kívánja tenni a kabinet - emelte ki.

Hidvéghi Balázs szerint a korábbi konzultációk sora, az azok iránti állampolgári érdeklődés legitimálta, megerősítette a kormány szándékait, terveit.

A sajtótájékoztatót követő, a témában meghirdetett lakossági fórumon részt vett Szatmáry Kristóf, a Fidesz országgyűlési képviselője és Kovács Péter, a XVI. kerület kormánypárti polgármestere is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.