Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2020. Szeptember 27. 10:45, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számolt fel a rendőrség

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számolt fel a rendőrség

A szervezet tagjai fejenként 500 és 1000 euró közötti összegért főleg arab és afrikai országokból érkező illegális migránsokat csempésztek át Szerbián keresztül Magyarországra még 2014-ben

- közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) vasárnap a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint a lengyel, líbiai, tunéziai és szír állampolgárokból álló bűnszervezet Magyarországról Nyugat-Európába akarta juttatni a migránsokat.

A szervezők és szállítók ellen a KR NNI már korábban befejezte az eljárást, de a banda tagjai ellen a magyar rendőrség mellett az osztrák és német hatóságok is eljárást folytattak, ítélet is külföldön született.

Mint írták: a KR NNI nyomozói azonosítottak egy 34 éves férfit is, aki a biztonsági határzárral akkor még nem védett szerb-magyar határon kísérte át a migránsokat. Ellene nemzetközi és európai elfogató parancsot bocsátottak ki, de kiderült, hogy a körözött férfit időközben Olaszországban más bűncselekmények miatt elítélték, büntetését egy pármai börtönben töltötte.

Szabadulása után az olasz hatóságok pénteken átadták a magyar rendőrségnek a férfit, akit a KR NNI nyomozói hat éve elkövetett bűncselekmények miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe vették. Letartóztatásáról várhatóan hétfőn dönt a bíróság - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt