Hírek
2012. Február 22. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
Nemzetközi szakértők vizsgálódnak Pakson
Teljes körű WANO-partnervizsgálat kezdődött a paksi atomerőműben. A nemzetközi szakértőkből álló csoport hétfőn kezdte meg munkáját, és két héten át tíz területen vizsgálódik, adta hírül a Paksi Atomerőmű Zrt.
Az MVM Csoporthoz tartozó paksi erőmű a legjobb nemzetközi tapasztalatokkal kívánja összehasonlítani saját tevékenységét, ezért kezdeményezte a WANO-partnervizsgálat elvégzését. A WANO (World Association of Nuclear Operators – atomerőmű-üzemeltetők világszövetsége) moszkvai központjával folytatott előzetes egyeztetés alapján teljes körű vizsgálat lesz Pakson, mondta Mittler István kommunikációs igazgató.
A független, több nemzet szakembereiből álló csoport február 20-án kezdte meg a munkát, a partnervizsgálat március 2-áig tart. A vizsgálócsoport 21 tagja összesen tíz területen végez ellenőrzést, ezek közé tartozik az oktatás–képzés, a karbantartás, a tűzvédelem. A munkacsoport tagjai helyszíni bejárásokat, ellenőrzéseket végeznek és személyes interjúkat készítenek – tette hozzá a kommunkációs igazgató. Tájékoztatása szerint a szakértőcsoportot egy cseh szakember Zbyněk Grunda vezeti, helyettes a szintén cseh Jaroslav Vlček. A szakértői csoportnak orosz, örmény, ukrán, bolgár, finn, szlovák és amerikai tagjai is vannak.
A WANO a tagerőművekben, így a Paksi Atomerőmű Zrt.-nél is rendszeres időközönként vizsgálatokat folytat. A program célja, hogy a tagerőműveknek lehetőségük legyen a saját tevékenységüket összehasonlítani a legjobb nemzetközi tapasztalatokkal egy külső, független nemzetközi szakemberekből álló vizsgálócsoport által végzett alapos és objektív vizsgálat során.
A mostani a harmadik ilyen típusú vizsgálat az erőmű eddigi működése során. A világszövetség megalakulását követően az első partnervizsgálatát a paksi atomerőműben folytatta le 1992 februárjában. 2005-ben került sor Pakson a második WANO-vizsgálatra. A WANO lebonyolítási rendje szerint minden partnervizsgálatot 1,5–2 év múlva utóvizsgálat követ, melynek célja, hogy a szakemberek a helyszínen győződjenek meg az eredeti vizsgálatuk tapasztalatainak hasznosításáról, eredményességéről. Pakson 1995-ben és 2008-ban került ezekre sor.
mno / MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
