Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2011. Július 20. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Növelheti a háztartások hitelállományát a svájci frank erősödése

Növelheti a háztartások hitelállományát a svájci frank erősödése

A Világgazdaság azt írja, hogy több mint 350 milliárd forinttal növelheti a háztartások hitelállományát az utóbbi napok svájci frank-erősödése májushoz képest, amennyiben tartósnak bizonyul.

Az erősödés miatt többen élhetnek a törlesztési árfolyam lehetőségével. A Magyar Nemzeti Bank statisztikái szerint május végén 4349,6 milliárd forintnyi svájci frankban nyilvántartott hitellel rendelkeztek a magyarországi lakossági ügyfelek és egyéni vállalkozók, ez a teljes hitelállomány 52,5 százalékát jelentette.

Amennyiben a svájci frank kurzusa marad a jelenlegi, 233–237 forint közötti sávban, akkor az bő 8 százalékos elmozdulást jelenthet a május végi 216 forintos árfolyamhoz képest, így a nullához közelítő új kihelyezések ellenére is tovább dagadhat az állomány. A svájci frank gyors gyengülésére nem számítanak az elemzők, hiszen véleményük szerint az európai, illetve amerikai adósságválság rövid távú megoldására nincs esély. Ennek megfelelően véleményük szerint rövid távon mindenképpen a jelenlegi, 230 forint környéki kurzus fennmaradására lehet számítani, és az sem kizárt, hogy néhány napon belül az újabb lélektani határt jelentő 240-es szintet teszteli majd az árfolyam.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hitel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.