Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2017. Június 16. 08:12, péntek | Helyi
Forrás: Szent István Király Múzeum

Nyári virágok - Herbarius túra Csóron

Nyári virágok - Herbarius túra Csóron

Következő túránk Csóron lesz, 2017. június 17-én, szombaton 9:15 órától

Nyár elején járunk, rengeteg gyógynövény most mutatja meg magát, igazi élményt nyújtva a természetbarátoknak. Amit gyűjtünk: apróbojtorján, orbáncfű, mezei zsálya, galaj, cickafark, kakukkfű, pemetefű, stb. Kérjük, mindenki hozzon vágó eszközt, innivalót, papír zacskót, kalapot, és a napolajról se feledkezzünk meg!

Találkozó: Csóron, a Fehérvár felőli első buszmegállóban. A megközelítés egyénileg történik. A fehérvári buszpályaudvarról 8:50-kor indul egy járat az 1-es kocsiállásról Csórra, ami kb. 9:12-re ér a helyszínre. A túra kb. 13:00 óráig tart.

Túravezető: Lencsés Rita gyógynövény szakértő

Részvételi díj: 1 300.- Ft

A tervezhetőség érdekében előzetes bejelentkezés szükséges, e-mailben, vagy telefonon:

krizsanypannus@gmail.com, 70/338-6173,
lencsesrita82@gmail.com, 30/296-6480

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!

A túra plakátja

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Október 22. 07:05, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - Idegenben hét gólt szerzett a címvédő PSG

A címvédő Paris Saint-Germain 7-2-re nyert a Leverkusen vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-alapszakasz harmadik fordulójának keddi játéknapján.

2025. Október 22. 07:05, szerda | Életmód

Magyarország újabb kutatóűrhajóst küld a Nemzetközi Űrállomásra

Cserényi Gyula személyében Magyarország újabb kutatóűrhajóst tervez küldeni a Nemzetközi Űrállomásra, miután hazánk már az előző misszióból is igen sokat profitált gazdaságilag