Hírek
2012. Február 25. 14:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nyilvánosak a Budapest Airport privatizációs szerződései

Tizenöt – a Budapest Airport Zrt. privatizációs szerződéseit tartalmazó – dokumentumot töltött fel honlapjára a vagyonkezelő.
Ezekből kiderül, milyen feltételekkel adta a szocialista kormány magánhasználatba a budapesti légikikötőt működtető céget – számol be róla a Magyar Hírlap.
Csaknem ezer oldalt kell elolvasnia annak, aki minden részletére kíváncsi a 2005-ben, a Budapest Airport privatizációja során kötött szerződéseknek.Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos azt mondta a lapnak, még a múlt héten kezdeményezte, hozzanak létre parlamenti vizsgálóbizottságot, amely a Malév és a BA szocialisták és szabad demokraták általi privatizációját, a Malév visszaállamosításának körülményeit, valamint a légitársaság felszámolását előidéző, 2002 és 2010 között meghozott intézkedéseket és döntéshozói felelősséget vizsgálná. Közölte, az eddig és a legutóbb nyilvánosságra hozott ügyekben minden rendelkezésére álló dokumentumot átadott az ügyészségnek, amely vizsgálódik. Ugyanakkor azt is közölte: nem támogatja a Malév és a BA privatizációját vizsgáló bizottságról szóló indítványához érkezett módosító javaslatokat. Továbbá a légitársaság csődjében az Orbán-kormány szerepét vizsgáló új vizsgálóbizottság felállítását sem, mert szerinte ezekkel a szocialisták csak a politikai felelősséget akarják elhárítani magukról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.