Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2015. Június 13. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

OGY - Az adótörvényekről dönthet a Ház jövő kedden

OGY - Az adótörvényekről dönthet a Ház jövő kedden

Az adózással összefüggő egyes törvények módosítását fogadhatja el jövő heti, rendkívüli ülésén az Országgyűlés a parlamenti honlapon elérhető napirendjavaslat szerint.

A keddi ülésnapon a képviselők a tervek szerint megemlékeznek az 1956-os forradalom mártírjairól, majd napirend előtti felszólalások hangzanak el. Ezt követően a képviselők megtárgyalják az adótörvényekről szóló előterjesztés bizottsági jelentéseit és az összegző módosító javaslatot, majd döntenek az utóbbiról és zárószavaznak a személyi jövedelemadó 1 százalékpontos csökkentését is tartalmazó törvényjavaslat egészéről.

Határozathozatal lehet a 2016-os költségvetés összegző módosító javaslatáról is.
Ezen kívül az egyes közlekedéssel összefüggő, az e-kártya megvalósítását célzó, illetve az adóhatóságról szóló törvényt módosító előterjesztések bizottsági jelentéseinek és összegző módosító javaslatainak vitái, valamint általános viták várhatók.

Szerdán a napirend előtti felszólalásokat általános viták követik. Tárgyalhatja a parlament többek között a menedékjogról szóló törvény módosítására benyújtott fideszes indítványt, a közfoglalkoztatásról szóló törvény módosítását és a bújtatott pártfinanszírozás megelőzéséről szóló kormánypárti határozati javaslatot.

A kormány várhatóan további rendkívüli ülést fog kezdeményezni a június 16-17-ikin kívül, hiszen nyárra ígérte a jövő évi büdzsé elfogadását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.