Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2012. Január 06. 14:14, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán szavai után stabil a forint

Orbán szavai után stabil a forint

Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatója óta a 316-318 forintos sávban mozog az euróval szembeni árfolyam.

A kormányfő a jegybankelnökkel, a nemzetgazdasági miniszterrel és az IMF-tárgyalásokért felelős miniszterrel folytatott megbeszélés után azt mondta, hogy a bankbetétek biztonságban vannak, és a devizatartalékról kizárólag a Magyar Nemzeti Bank dönthet.

Orbán Viktor azt is közölte, hogy napi egyeztetés lesz az MNB-vel, a kormány célja pedig a mihamarabbi megegyezés a nemzetközi szervezetekkel egy új hitelkeretről.

A Magyar Nemzeti Bank mérsékelten kommunikálta a mai tanácskozást. Közleményükben ezt írták: a jegybank elnök kezdeményezésére létrejött találkozón Orbán Viktor miniszterelnök, a jelenlevő kormánytagok és Simor András jegybankelnök közösen áttekintették a hazai gazdaság folyamatait és értékelték a jelenlegi helyzetet.

Az MNB szerint megállapodtak abban, hogy a nemzetgazdasági miniszter és a jegybank elnöke folyamatosan egyeztetnek és a rendelkezésre álló eszközökkel biztosítják a magyar gazdaság stabilitását. A Magyar Nemzeti Bank szorosan és folyamatosan figyelemmel kíséri a magyar pénzügyi rendszer helyzetét. A jegybank hangsúlyozza, hogy magyar bankrendszer kellően stabil.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.