Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2016. Április 08. 21:27, péntek | Külföld
Forrás: mti

Öt nappal elhalasztották az uniós csúcstalálkozót

Öt nappal elhalasztották az uniós csúcstalálkozót

Átütemezte rendes évközi csúcstalálkozóját az Európai Tanács, amelyet így az uniós tagságról rendezendő júniusi brit népszavazás után öt nappal tartanak meg - közölte Donald Tusk, a testület elnöke pénteken.

Közleménye szerint az uniós tagországok állam- és kormányfői június 28-29-én, kedden és szerdán gyűlnek össze Brüsszelben.

Egy korábbi terv szerint 27-ére, hétfőre módosították volna a csúcstalálkozó dátumát. Uniós diplomáciai források úgy vélekedtek, a találkozó kezdetét végül azért halasztották 28-ára, keddre, mert nem kizárt, hogy június 26-án, vasárnap Spanyolországban megismételt választást tartanak.

Spanyolország kormányalakítás előtt áll, ahol a Podemos (Képesek vagyunk rá) nevű párt tagjai és támogatói körében szavazást tart a jövő héten arról, hogy csatlakozzanak-e egy hárompárti kormányhoz a szocialista párttal (PSOE) és a Ciudadanos (Állampolgárok) nevű liberális középpárttal, vagy ragaszkodjanak eredeti elképzelésükhöz, egy baloldali koalícióhoz a liberálisok nélkül.

A spanyol jogszabályok értelmében május 2-ig meg kell választani az új miniszterelnököt. Ha ez nem sikerül, meg kell ismételni a parlamenti választásokat, amelyre június 26-án kerülhet sor.

Címkék: uniós csúcs

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál

Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.