Hírek
2016. December 15. 09:16, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Otthon nyomtatták a hamis pénzt – elkapták a bandát - VIDEÓVAL
Pénzhamisító bűnszervezetet számolt fel a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). A hamis húszezer forintos bankjegyeket gyártó és forgalomba hozó bűnözői csoporttal szemben vádemelést javasolt az NNI
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata csütörtök reggel az MTI-vel. A közlemény szerint a rendőrök még 2015. december 1-jén fogtak el öt embert, aki a bankjegyek terjesztésében vett részt. Autóikban, valamint az otthonaikban tartott házkutatások során a nyomozók hamis húszezreseket, illetve a hamisításhoz szükséges eszközöket találtak és foglaltak le.

A nyomozás során eljutottak a hamis bankjegyeket gyártó 34 éves férfihoz. A rendőrség szerint a laikusok megtévesztésére alkalmas minőségű pénzhamisítást a gyanúsítottak bűnszervezetben követték el. Az NNI bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntett és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a 34 éves M. Gergő és tizennégy társa ellen.
Mostanáig összesen 588 darab (11 millió 760 ezer forint névértékű) hamis bankjegyet vontak ki a kereskedelmi forgalomból - olvasható a rendőrségi közleményben.
Az ügy iratait az NNI vádemelési javaslattal küldte meg a Fővárosi Főügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
