Hírek
2019. Május 23. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Pap megöléséért már egyszer elítélték a táti plébános támadóját

Hat év fegyházra ítélte egy Komárom-Esztergom megyei település plébánosának támadóját az Esztergomi Járásbíróság szerdán - tudatta a Esztergomi Járási Ügyészség közleményben.
Az ügyészségi közlemény jelen üggyel kapcsolatban azt írja: a vádlott 2019. május 18-án becsöngetett a plébániára azzal, hogy gyónni szeretne. A gyónás után enni kért, mire a plébános adott neki 3000 forintot. Az elkövető egy óra múlva visszament a plébániára, előbb enni kért, majd pénzt követelt, és a plébánost megkötözéssel fenyegette. A plébános átadott 30 ezer forintot, mire a támadó átkutatta a szobát, amikor pedig a plébános menekülni próbált, dulakodtak, és az elkövető horzsolásos sérüléseket okozott a plébánosnak.
Az ügyészség a bűncselekményt követő negyedik napon zsarolás és aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértése miatt bíróság elé állította a támadót, aki többszörös visszaeső, legutóbb 2015-ben szabadult feltételes kedvezménnyel emberölés miatt kiszabott szabadságvesztés-büntetéséből.
Az Esztergomi Járásbíróság szerdán a váddal egyező tényállást és minősítést állapított meg, és a vádlottat halmazati büntetésül 6 év fegyházbüntetésre és 8 év közügyektől eltiltásra ítélte.
Az elsőfokú ítélet nem jogerős, az ügyész 3 nap gondolkodási időt tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat megtételére, míg a vádlott enyhítésért fellebbezett. A bíróság az ügyész indítványára elrendelte vádlott letartóztatását.
A kemma.hu szerint a támadás áldozata a táti plébános, a vádlottat pedig a törökbálinti plébános 1995-ös megölése ügyében ítélték el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.