Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2020. Március 08. 08:33, vasárnap | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Parádés fordítás, remek győzelem - 4-1-re verte a Vidi Puskás Akadémiát

Parádés fordítás, remek győzelem - 4-1-re verte a Vidi Puskás Akadémiát

Az első félidőben hátrányba került, majd a szünet után remekelt a MOL Fehérvár a labdarúgó NBI 24. fordulójában.

Egy órányi játék után már a Vidi vezetett Felcsúton, Funsho Bamgboye és Nikolics Nemanja sorozatban második bajnokiján talált be.

A hétközi zalaegerszegi kisiklás feledtetése is cél volt a MOL Fehérvár számára Felcsúton. A derbi nem ígérkezett könnyűnek, hiszen a meccs előtt a két csapat között mindössze nyolc pont volt a különbség. A mérkőzés elején a Vidi dominált, ám a 24. percben mégis a PAFC szerzett gólt, amikor Slaagver kapásból lőtt Kovácsik kapujába. Nem sokkal később egy eltévedt beadás okozott riadalmat a fehérváriak kapujánál, ám ekkor résen volt a Vidi hálóőre. A félidő PAFC-helyzetekkel zárult, ám a második félidő már a Vidiről szólt!

Egy Kovács-Petrjak-Funsho akció végén utóbbi közelről egyenlített, ám Bamgboye találata korántsem az utolsó volt a mérkőzésen! Stopira ollózása is gólt érdemelt volna, de a balbekk nem, ellenben az 59. percben Petrjak betalált. A nemrég mesterhármast szerző ukrán szabadrúgás után szerzett vezetést. A 81. percben tovább növelte előnyét a Vidi, amivel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. Houri kiugratása után Petrjak tüzelt, a kapusról kipattanó labdát pedig Nikolics pofozta a kapuba. Az utolsó percekben pedig jött a slusszpoén: Houri szabadrúgása után Szabó a kapufát találta el, a kipattanóra pedig remekül érkezett Stopira beállítva a 4-1-es végeredményt.

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár FC 1-4 (1-0)

MOL Fehérvár: Kovácsik - Fiola, Musliu, Juhász (Nego), Stopira - Houri, Pátkai - Funsho (Elek), Kovács, Petrjak (Szabó) - Nikolics.

Gólszerző: Slagveer, ill. Funsho, Petrjak, Nikolics, Stopira.

szekesfehervar.hu

Címkék: labdarúgás, MOL Vidi

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Sport

Magyar-portugál - Rossi: a világ egyik legerősebb csapata lesz az ellenfelünk

Marco Rossi szövetségi kapitány ugyan a világ egyik legerősebb csapatának tartja a portugált, ennek ellenére bízik abban, hogy a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érhet el a keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport

Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr

A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként

2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport

Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.