Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2017. December 11. 09:46, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Rendőrnek adta ki magát, a motozás után elvett 850 eurót

Rendőrnek adta ki magát, a motozás után elvett 850 eurót

Elfogták azt a férfit Kőbányán, aki 850 eurót vett el egy külföldön élő magyar állampolgártól, úgy, hogy rendőrnek adta ki magát.

Egy férfi december 10-én 4 óra körül Budapest, X. kerületében az Albertirsai úton megtartott rendezvényen egy fiatal után ment a mosdóba, ahol rendőrnek adta ki magát és ruházatát átvizsgálta, majd elvette a pénztárcáját. A férfi intézkedést színlelve 850 eurót vett el a sértettől, majd sietve távozott a helyszínről. Az álrendőr viselkedése gyanússá vált a fiatal részére, ezért a barátjával követték és kérdőre vonták.

A szóváltásra felfigyeltek a biztonsági őrök és a kőbányai rendőrök kiérkezésééig visszatartották a férfit, akinél megtalálták a nevére kiállított nemzetőr igazolványt.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. kerületi Rendőrkapitánysága zsarolás bűntettének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette a 32 éves budapesti M. Krisztián és kezdeményezi az előzetes letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.