Hírek
2015. Június 11. 07:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Robbanás történt egy szombathelyi üzemben, ketten súlyosan megsérültek
Ketten is súlyosan megsérültek, amikor szerdán este robbanás történt egy szombathelyi üzemben.
A balesethez sem a mentőket, sem a katasztrófavédelmet nem hívták ki, a rendőrséget a szombathelyi Markusovszky Kórház értesítette, ahová a sérülteket bevitték - írta a vaol.hu internetes portál.
Információik szerint a robbanás a Lovas utcai ipartelepen egy irodakellékek újrahasznosításával foglalkozó, budapesti székhelyű, egyébként felszámolás alatt álló cég telephelyén történt, ahol egy gép robbanhatott fel.
Nagy Lajos, a Markusovszky Kórház főigazgatója a hírportálnak azt mondta, hogy két égési sérültet vittek be hozzájuk az üzemből. Egyiküket azonnal Győrbe szállították, mivel légúti égési sérülése van, speciális ellátásra szorul. A másik - Szombathelyen ápolt - férfi állapota kielégítő.
A Vaol.hu először úgy értesült, hogy a balesetben hárman sérültek meg, de a kórház főigazgatója csak két sérültről tudott.
Magyar Csaba, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság alezredese az MTI-nek megerősítette: ők a rendőrség hívására érkeztek a helyszínre, műveleti szolgálatuk vonult ki, megkezdték a baleset körülményeinek vizsgálatát.
A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Kazmar Enikő is csak annyit tudott mondani az MTI-nek, hogy vizsgálják a baleset körülményeit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
