Hírek
2019. Január 06. 15:44, vasárnap |
Életmód
Forrás: infofehervar.hu
Spenótos tészta (laktóz, gluténmentes)

Spenótos tésztát gyúrtam
Hozzávalók:
150 dkg kölesliszt
2 evőkanál bármilyen másik gluténmentes liszt. Én itt most AnnaPanni kenyérlisztet használtam + a nyújtáshoz is ezt
2db tojás
1 ek útifű
1 kk só
5 kk bio spenótpor
kb 50 dkg langyos víz
Elkészítés:
Összegyúrni, a nyújtás előtt ellenőrizni újnyomással, hogy elég kemény a tészta. Ezt a tésztát nem tudtam a sodrófára tekerni, mint a rendes tésztákat. Szóval csak nyújtjuk úgy, hogy nem tekerjük a sodrófára. Géppel vágtam tetszés szerint. Kifőzni forró vízben kb 3 perc, majd öblíteni.
Receptet készítette, fotó: Horváth Éva
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:06, szerda | Életmód
Parajd - Elkezdődött a Korond-patak elterelése, környezetvédelmi problémákat okozhat a bányából kijutó sós víz
Elkezdődtek a Korond-patak elterelési munkálatai a bányakatasztrófa sújtotta Parajdon. A sóbányából kijutó sós víz környezetvédelmi problémákat okozhat
2025. Június 01. 19:04, vasárnap | Életmód
XIV. Leó pápa: a családoktól függ a népek jövője
2025. Június 01. 08:11, vasárnap | Életmód
ESET: létező adatok alapján teremtenek mesterséges személyiségeket a kiberbűnözők a csalások végrehajtására
2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód
Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.