Hírek
2011. Szeptember 05. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejtterápiával gyógyítható lesz a stroke?
Brit kutatók kezdték el azokat a kutatásokat, amelyek során azt vizsgálják, hogy egy stroke-os betegnél a roham után őssejtterápiával helyreállíthatóak-e a sérült agysejtek.
A kísérletek már jó ideje folynak, és nemrégiben a klinikai vizsgálatok átmentek az első olyan teszten is, amely a módszer biztonságosságát értékeli.
A független értékelés során a szakemberek a klinikai vizsgálatok első szakaszát értékelték, amely során a módszert az orvosok három beteg esetében próbálták ki. A szakértők egyöntetű véleménye szerint az őssejtterápiának nincsenek káros hatásai, így nincsen akadálya a további kutatásoknak sem - írja a BBC News.
A tudósok abban a reményben kezdték el a kutatásokat, hogy speciális agyi őssejtek segítségével sikerülhet helyreállítani azoknak a sérült agysejteknek a működését, amelyek egy stroke során károsodtak. Amennyiben ez lehetséges lenne, úgy a legtöbb beteget a jelenleginél sokkal rövidebb idő alatt gyógyíthatnák meg az orvosok.
A klinikai vizsgálatok biztonságosságát és hatékonyságát azonban folyamatosan ellenőrizni kell, hiszen a kísérleteket stroke-os betegeken végzik el. Mivel az első teszteken a módszer gond nélkül átment, így jövőre kilenc további stroke-os betegnél próbálhatják majd ki a kutatók az őssejtterápiát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
