Hírek
2022. November 15. 11:40, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Számos önkormányzati óvoda újult meg idén saját forrásból
Mindösszesen 200 millió forint körül tudott költeni idén az önkormányzat a város ovijainak felújítására - számolt be közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András.
A polgármester bízik abban, hogy ha nem is ekkora nagyságrendben, de kisebb munkákkal 2023-ban is lehet majd haladni, saját, önkormányzati forrásból is.
A korszerűsített óvodák között szerepel az Árpád úti ovi, a Gyöngyvirág Óvoda, a Ligetsori Óvoda, a Tolnai utcai ovi és az Ybl lakótelepi ovi is.
Közel 25 millió forintot költött az önkormányzat az Árpád úti ovi homlokzati és lábazati hőszigetelésére, felújítására. A Gyöngyvirág Óvodában több mint 110 millió forintból teljesen felújították az elektromos hálózatot, lecserélték a szárnyas bejárati ajtókat, 8 helyiségben padlót cseréltek és 1800 négyzetméternyi kazettás álmennyezet is készült. A Ligetsori Óvodában 12 millió forintból végeztek kisebb-nagyobb felújításokat, alapvetően itt is a padlót, az ajtókat tették rendbe, emellett további 2 millió forintból hozták helyre az ovi kerítéseit, a hibás elemek cseréjével és a teljes kerítéssor festésével. 40 millió forintból felújították a Tolnai utcai ovi elektromos hálózatát, emellett új biztonsági kamera- és beléptetőrendszert is telepítettek, valamint az álmennyezet is megújult. Az Ybl lakótelepi oviban 10 millió forintból rendezték és felújították az udvart, a régi udvari játékokat vagy elbontották, vagy felújították, beszereztek számos új játszóeszközt és megszüntették az elavult, balesetveszélyes terméskő burkolatot is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 20. 20:08, hétfő | Sport
Gokart - Nagy Ádám: Bronzérem a szezonnyitón
Egy harmadik hellyel kezdte Nagy Ádám a 2026-os gokartszezont.
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
