Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2018. Január 16. 20:31, kedd | Sport
Forrás: feol.hu

Szerdán 18.30-kor, Körmenden lép pályára az Alba

Szerdán 18.30-kor, Körmenden lép pályára az Alba

A nemzetközi kupában találkozik a Körmend és az Alba. Szerdán, 18.30-kor a határszélen viaskodnak.

A házigazdák és a fehérváriak ugyanúgy egy győzelemmel és egy vereséggel állnak a FIBA Europe Cup sorozaton, az albások Litvániában szenvedtek hatalmas küzdelemben hosszabbításos vereséget, majd másfél hete, hazai pályán verték 74-72-re a török Demir Insaat együttesét. A harmadik derbire szerdán, 18.30-kor kerül sor Körmenden, az Európa Kupában. Az Egis 79-72-re kikapott Isztambulban, majd hazai pályán, nagyszerű hajrával, főként Halász remeklésével, elképesztő csatában 85-79-re legyűrték a Nevezis gárdáját.

Az Alba és az Egis december végén, bajnoki meccs ürügyén találkozott a Gáz utcában. A derbire a kék-fehérek gondolnak jobb szívvel, ami nem is csoda, hiszen remek játékkal nyertek, 115-75-re.

– Nem szabad, hogy elaltasson bennünket a legutóbbi összecsapáson mutatott teljesítményünk. Továbbra is az a célunk, hogy a lehető legkeményebb védekezéssel jelentkezzünk, valamint eredményes támadásokat vezessünk. A szezonban nagyon sokszor találkozunk a Körmenddel, ismerjük jól egymást, de természetesen mindig tudunk újat mutatni egymásnak. Ügyelnünk kell Ferencz Csaba kinti dobásaira, továbbá döntő lesz, hogy az ellenfél gyors, átmeneti játékát megállítsuk. Ez lehet a sikerünk kulcsa. Hasonló teljesítményre lesz szükségünk, mint a legutóbbi, Falco elleni, hazai, bajnoki mérkőzésen. Akkor is sikerült megakadályoznunk az ellenfél gyors támadásait – mondja Góbi Henrik, az Alba szakmai stábjának tagja, aki a Körmend négy, közelmúltban vívott meccsét elemezte.
A vasiak elleni kupavisszavágóra három hét múlva kerül sor az Alba Regia Sportcsarnokban. Egy héttel később az MK-döntőn találkoznak.

feol.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 08:04, csütörtök | Sport

MOL Magyar Kupa - A négy között a Zalaegerszeg

A Zalaegerszeg hazai pályán 1-0-ra legyőzte szerdán a másodosztályú Soroksárt a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében.

2026. Március 01. 15:00, vasárnap | Sport

Szoboszlai gólpasszt adott, hétgólos meccset nyert a Liverpool

A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló címvédő Liverpool hazai pályán 5-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő West Ham Unitedet szombaton az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.

2026. Február 27. 07:14, péntek | Sport

Európa-liga - Kétgólos hazai sikerével nyolcaddöntős a Ferencváros

A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Ludogorecet a labdarúgó Európa-liga rájátszásának első körös visszavágóján, csütörtökön, ezzel 3-2-es összesítéssel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.