Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket

Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket

Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.

Az elkövető 2021 közepétől 2023 márciusáig a feleségénél és anyósánál, mint nevelőszülőknél elhelyezett gyermekeket bántalmazta.

A vádirat szerint a Veszprém vármegyei elkövető munkahellyel nem rendelkezett, hozzátartozóinak segített a gyermekek ellátásában. A két család között szoros volt a kapcsolat, és a férfi a feleségével, valamint a nevelt és saját gyermekeivel együtt napi rendszerességgel az anyósánál tartózkodott, a gyermekeket reggel onnan vitték óvodába, iskolába és csak este mentek haza.

A férfi a gyermekekkel rendszeresen kiabált, ezért tartottak tőle, de a két nő is durván viselkedett velük, és nevelési eszközként napi szinten alkalmaztak lelki, fizikai erőszakot, ezért kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyomozás van ellenük folyamatban.

A vádlott ilyen körülmények között, a mindennapi együttlétek folytán a közte és a két családnál nevelkedett kiskorúak között kialakult hatalmi kapcsolatot, a felügyeletére bízott sértettek kiszolgáltatottságát kihasználva összesen hat gyermek sérelmére követett el szexuális cselekményeket.


Az ügyészség a vádiratában az előkészítő ülésen történő beismerése esetére mértékes indítványt terjesztett elő a letartóztatásban lévő férfival szemben, és 16 év fegyházbüntetést, 10 év közügyek gyakorlásától eltiltást indítványozott azzal ,hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Az ügyészség indítványt tett arra, hogy a bíróság véglegesen tiltsa el minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében kiskorúval kerülne kapcsolatba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.