Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2016. Június 13. 12:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Szökni próbált, de balesetet szenvedett egy embercsempész Zalában

Szökni próbált, de balesetet szenvedett egy embercsempész Zalában

Elfogtak egy albán embercsempészt, aki a rendőrök jelzése ellenére nem állt meg mikrobuszával, néhány kilométerrel távolabb azonban a jármű balesetet szenvedett

- közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a rendőrség honlapján.A rendőrök hétfő hajnalban a Murarátkán átvezető úton akartak ellenőrizni egy bolgár rendszámú mikrobuszt, a sofőr azonban figyelmen kívül hagyta a rendőri karjelzést és továbbhajtott. Néhány kilométerrel távolabb, Tormaföldén a jármű egy beton támfalnak ütközött. A baleset után a buszban utazók elfutottak.

A rendőrök rövid időn belül elfogtak hat afgán férfit, valamint a feltételezhetően a járművet vezető albán férfit. Az illegális bevándorlóknak sem a beutazáshoz, sem a magyarországi tartózkodáshoz nem voltak megfelelő papírjaik.

A rendőrök az ügyben embercsempészés gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást. Lefoglalták a bűncselekmény elkövetéséhez használt járművet és tovább keresik a mikrobusz utasait.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.