Hírek
2017. Október 18. 08:42, szerda |
Helyi
Forrás: okk.hu
Szövős szakmai napra invitál a Fehérvári Kézművesek Egyesülete
Szövős szakmai napra invitálja az érdeklődőket a Fehérvári Kézművesek Egyesülete október 28-án, szombaton. A téma ezúttal a szádfával történő szalagszövés és a mintázás lesz.
A Fehérvári Kézművesek Egyesülete rendszeresen szervez különféle témájú regionális szakmai napokat. A következő alkalomra október 28-án, szombaton 10:00-17:00 óra között kerül sor az egyesület Rác utca 27. szám alatti bázisán.
A nap témáját a szádfával történő szövés és a mintázás lehetőségei adják. A délelőtti előadásokon szó lesz a nemzetközi szalagszövés kincseiről, a különféle eszközökről, a Baltikum-i szalagszövésről.
Délután gyakorlati órákon vehetnek részt a kézművesek, gyakorolhatják az eszközök megfelelő használatát és a mintázás technikáját. A munkához a szervezők nyújtják a szakmai segítséget, biztosítják a fonalakat, a tűket és az ollókat, viszont kérik, hogy egyéb saját eszközeit mindenki hozza magával.
A részvétel regisztrációhoz kötött. Jelentkezni a kitöltött regisztrációs lap visszaküldésével lehet a kezmuvesek@gmail.com címen. Érdeklődni lehet továbbá a +36 20 259 2952 telefonszámon.
A regisztációs lap letölthető az Önkormányzati Kommunikációs Központ honlapjáról.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
