Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2020. Augusztus 07. 09:28, péntek | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Szúnyogirtás Fehérváron - hétfőn napnyugta után lesz a földi gyérítés

Szúnyogirtás Fehérváron - hétfőn napnyugta után lesz a földi gyérítés

A növekvő csípésszám miatt Magyarország Kormánya elrendelte hazánk területén a csípőszúnyogok gyérítését.

A katasztrófavédelem koordinálásában, ha az időjárás engedi, a földi kémiai védekezést augusztus 10-én, hétfőn, a napnyugta utáni időszakban végzik el Székesfehérváron.

A felhasznált anyag melegvérű állatra és emberre veszélytelen, de kérik, hogy a méhészek tegyék meg a szükséges óvintézkedéseket.

Magyarország Kormánya elrendelte a csípőszúnyogok gyérítését, amelynek koordinálásával a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot bízták meg. A lárvák elleni védekezés földi és légi biológiai módszerekkel, míg a kifejlett szúnyogok elleni kezelések földi kémiai módszerekkel történnek, a szakértők által meghatározott területeken. A kémiai irtás során felhasznált készítmény: Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer.

A készítmény a kijuttatott mennyiségben kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.

A szúnyoggyérítést – ha az időjárás engedi – augusztus 10-én, hétfőn, a napnyugta utáni időszakban végzik el Székesfehérváron.

Ezúton is felhívják a méhészek figyelmét, hogy tegyék meg az ilyenkor szükséges óvintézkedéseket.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód

Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból

Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:31, kedd | Életmód

Napi 8-10 millió palackot váltunk vissza