Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2015. Március 25. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Támadás és jogos védelem – jogász válaszol

Támadás és jogos védelem – jogász válaszol

Milyen jogi lépésre számíthat, aki másik embert véd meg? Elévül-e az ügy? Válaszol az onlinejogsebesz.hu szakértője! Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:

Tisztelt Jogsebész!
Tisztelt ügyvéd úr/nő! A kérdésem az lenne, hogy a földön fekszik egy ember és ezt az embert fejen rúgdosa egy másik ember én meg mert, féltem, hogy komolyabb baja lehet a földönfekvőnek egy üveg poharat dobtam a támadó felé /megjegyzem mindenkiben volt alkohol/ de sajnos az az arcán csattant szét! Milyen jogi lépésekre számíthatok? Barátom volt a földön fekvő ember ha megkeres a rendőrség köteles vagyok-e megnevezni? Van-e elévülési ideje? Válaszát előre is köszönöm!

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Ebben az esetben, büntetőeljárás indul Önnel szemben, jogos védelmi helyzetre kell hivatkozni, mondván, hogy a barátját akarta megvédeni. Javasolnám azonban, hogy még a rendőrségi kihallgatás előtt konzultáljon egy ügyvéddel, vagy pedig a rendőrségtől kérje egy védő kirendelését, ügyvéd nélkül ne tegyen vallomást. Elévülésre nem érdemes játszani, azt ugyanis számos eljárási cselekmény megszakíthatja.

A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.