Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2012. Május 22. 07:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Megemelné az állatvédelmi bírság összegét és szigorítana egyes állattartási szabályokon a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Derül ki a tárca állatvédelmmel foglalkozó kormányrendelet módosítását kezdeményező, egyeztetésre bocsátott tervezetéből - írja a Békés Megyei Hírlap.

A dokumentum egyebek mellett meghatározná, hogy mekkora űrtartalmú akváriumban tartható hal vagy más gerinces állat, de azt is, hogy milyen feltételekkel, milyen hosszú láncra köthető ki egy kutya. 2016-tól pedig egyáltalán nem szabad majd kutyát „tartósan” láncra verni.

A kutya-, macska- és görénykölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kellene tartani, és a kutyák farkát csak kurtítani szabadna, azt is csak az állat hétnapos koráig. Az új szabályozás tiltaná, hogy díszhalakba — azok látványosabb külleme érdekében — festékanyagot fecskendezzenek. A bírságok is szigorodnának, mert a jelenlegieknek nincs visszatartó erejük. A Békés megyei állatvédők szerint a legnagyobb problémát az előírások betartatása és ellenőrzése okozhatja.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.