Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2021. Április 08. 08:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tizenkét előterjesztésről tárgyal a parlament

Tizenkét előterjesztésről tárgyal a parlament

A képviselők tizenkét törvényjavaslat általános vitáját bonyolítják le csütörtökön az Országgyűlésben.

A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.

Elsőként a belügyminiszter közbiztonság javítását célzó rendészeti igazgatási módosításai kerülnek terítékre, majd - szintén Pintér Sándor kezdeményezésére - szó lesz az egyes hatósági eljárások egyszerűsítését szorgalmazó javaslatokról is.

Szintén a kormány - az emberi erőforrások minisztere - javaslatára tárgyalnak a köznevelést, valamint a megváltozott munkaképességű személyeket érintő törvénymódosításokról.

Általános vitát tartanak az egyes szerzői jogi törvények jogharmonizációs célú módosításáról, valamint a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát létrehozó előterjesztésről is.

A parlament ülése pénteken folytatódik, majd április 12-én, hétfőn ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.