Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2017. Augusztus 24. 17:12, csütörtök | Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu

Több mint százötven résztvevője volt a Széna Egyesület nyári programjainak

Több mint százötven résztvevője volt a Széna Egyesület nyári programjainak

A Széna Egyesület a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány fehérvári képviseleteként számos programmal várta a nyári időszakban a családokat.

Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával kirándulást, táborokat, gyermek- és ifjúsági programokat szerveztek a családok számára, illetve útjára indult a Gólyára Várva programsorozat is. Az egyesület nyárbúcsúztató családi nagyrendezvénye szeptember 2-án lesz a Rácz utcai Skanzen mögött.

A korábbi évekhez hasonlóan idén is sok óvodás és általános iskolás gyermek szünidei felügyeletét oldották meg az iskolai időszakot követően. Három héten át tartottak napközis tábort a Szent Imre Iskolaházban, ahol 59 résztvevő vett részt a programokon. A gyerekek számára csapatjátékokat szerveztek, valamint kirándulásokon, sárkányhajózáson, tűzoltó-bemutatón és katonai-bemutatón is részt vehettek.

Szintén önkormányzati támogatással szervezett az egyesület buszos kirándulást Martonvásárba a Brunszvik Kastély Parkba, Gárdonyba a Rönkvárhoz, valamint Dinnyésre a Várparkba. A résztvevők megismerkedhettek a környező települések környezeti értékeivel. A kisgyermekes családokat a Maszat Klubban várták kreatív, alkotó foglalkozásokkal, illetve a nagyobb gyermekek mozi látogatáson is részt vehettek.

A Nemzeti Együttműködési Alap és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával a SZÉNA Egyesület és partnerszervezetei napi rendszerességgel vették át a Palotai úti Tesco áruházban megmaradt pékárut és zöldségeket, melyet rászoruló családoknak osztottak szét.

Gólyára várva címmel zajlik a gyermektelen pároknak szóló előadássorozat és csoportfoglalkozások, ahol az érdeklődők megismerkedhettek a jóga és az Aviva torna jótékony hatásaival. Az érintett párokat augusztus 31-én csoportfoglalkozásra várják, valamint szeptember 7-én a kineziológia és a Theta Healing lesz az aktuális téma.

Az egyesület munkatársai szeptemberben sem pihennek, hiszen családi napközijükben folyamatosan várják a bölcsődés korú gyermekeket és együttműködő partnerként részt vesznek egy családi nagyrendezvényen is szeptember 2-án, melyet a Rácz utcai Skanzen mögötti füves területen rendeznek meg 16-tól 19 óráig.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód

30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben

A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód

A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba

Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat