Hírek
2011. Szeptember 01. 14:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tökéletesen működnek a nigériai műholdak
Augusztus 17-én indult útjára az a két nigériai műhold, amelyek feladata az lesz, hogy előre jelezzék a természeti katasztrófákat.
A műholdak a napokban küldték el első képeiket a Földre, és a szakemberek nagy megelégedésére ezek arról tanúskodnak, hogy a szerkezetek tökéletesen működnek.
A NigeriaSat-2 és a NigeriaSat-X feladata az lesz, hogy segítséget nyújtsanak az a Föld országait fenyegető természeti katasztrófák elhárításában azzal, hogy folyamatosan ellenőrzik az időjárási viszonyokat. A műholdakat brit szakemberek felügyelik - írja a BBC.
Az első képek, amelyeket a NigeriaSat-X küldött, Új-Zéland legnagyobb városáról, Aucklandről és környékéről készültek. A képeken még a tengeri öbölben közlekedő hajók is jól láthatóak. A felbontásuk a szakértők elmondása szerint igen nagy, pixelenként 22 méteres.
A NigeriaSat-X további érdekessége, hogy nigériai mérnökök saját kezűleg készítették. Ez lehetővé teszi azt, hogy a szakemberek hazatérve hasznosítsák újonnan szerzett tudásukat, és a jövőben kizárólag saját országuk számára építsenek műholdakat és űrjárműveket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
