Hírek
2015. Június 30. 10:33, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Tovább csökkent a háztartások adóssága májusban
A háztartások bankhitelei 3,6 milliárd forinttal, a belföldi pénzintézeteknél elhelyezett betétállomány pedig 78,2 milliárd forinttal csökkentek májusban a szezonálisan nem kiigazított adatok szerint.
Derül ki a hitelintézetek összevont mérlegéről kedden kiadott MNB-jelentésből.
A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint a hitelek csökkenése annak az eredménye, hogy 10,9 milliárd forinttal csökkent a devizahitel-állomány, míg a forinthitelek 7,3 milliárd forinttal növekedtek. A magyar háztartások májusban 57,8 milliárd forintbetétet és 20,4 milliárd forint értékű devizabetétet vontak ki a piacról.
A jegybank szerint az április végi munkanap-áthelyezések miatti előrehozott kifizetések okozta jelentős állományváltozást követően a május végi állományok a szokásos szintre álltak vissza.
A nem pénzügyi vállalatok hitelállománya, csak a tranzakciókat figyelembe véve, szezonálisan kiigazítva 38,3 milliárd forinttal csökkent, míg a szezonális hatások kiszűrése nélkül 4,8 milliárd forint hitelt fizettek vissza. A forinthitelek állománya 11,7 milliárd forinttal esett vissza, míg a devizahitelek állománya 6,9 milliárd forinttal emelkedett.
A vállalatok összesen 175,5 millió forint betétet tettek be, miközben a devizabetétekből 8,8 milliárd forintos nettó betétkivonásra került sor.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
