Hírek
2011. November 11. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Túl sok az idős mentőautó

Országszerte több, a jogszabályban előírtnál jóval idősebb autót is használ mentésre az Országos Mentőszolgálat.
Például Somogy megyében tizenegy darab, tizenhárom évesnél öregebb mentőautót is használnak, ezek a jogszabály szerint már nem mehetnének a betegekért és a sérültekért – írja a pénteki Magyar Nemzet.
Dobó István, az Országos Mentőszolgálat gépjárműosztályának első embere arra kérte a műszaki vezetőket, hogy gondolják át a leállítások hatásait, és a megfelelő szervezéssel, átcsoportosítással tartsák fenn a mentés működőképességét. Viszont ha saját hatáskörben nem rendelkeznek az átszervezés feltételeivel, azt javaslataikkal együtt jelezzék az Országos Mentőszolgálatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.