Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2017. December 15. 17:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Új néven szól már a Rock Rádió

Új néven szól már a Rock Rádió

Nevet válthat két fővárosi rádió; a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa engedélyezte, hogy a Rock Rádió Rock FM, a Rádió Q pedig Retro Rádió néven működjön.

Az NMHH által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint az előbbi névváltást pénteki, utóbbit hétfői hatállyal engedélyezték a két médiaszolgáltatónak, azaz a Favorit Masters Kft.-nek és a Rádió Q Kft.-nek.

Jelezték egyben: az országos kereskedelmi rádiós pályázati eljárásban a testület elvégezte a beérkezett ajánlatok alaki vizsgálatát, és egyaránt hiánypótlásra hívta fel a Hold Rádiós és Televíziós Reklám Kft.-t, illetve az Advenio Műsorszolgáltató Zrt.-t.

A hiánypótlás teljesítésére a kézbesítéstől számított tizenöt nap áll a pályázók rendelkezésére, írták.

Felidézték: a médiatörvény szerint a pályázati ajánlatok benyújtásától, november 7-től számítva az eljárás ügyintézési határideje nyolcvanöt nap - nem számítva a hiánypótlásokat és az esetleges bírósági felülvizsgálat iránti kérelmek miatt a pályázati eljárási felfüggesztéseket -, amely egyszer, legfeljebb húsz nappal meghosszabbítható.

Megemlítették: a pályázati eljárásban az alakilag érvényes pályázatok nyilvántartásba vétele után a tartalmi vizsgálat következhet. A jogerős eredményhirdetés után a törvény szerint 45 napon belül kell megkötni a nyertessel a hatósági szerződést, amely rögzíti, hogy a szerződéskötéstől számítva mennyi időn belül kell megszólalnia majd a nyertes rádiónak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.