Hírek
2018. Szeptember 30. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újabb bölcsődefejlesztési pályázat indult milliárdokból

Új önkormányzati bölcsődék és minibölcsődék létesítésére, valamint a meglévő férőhelyek bővítésére 4,5 milliárd forintos kerettel újabb pályázati felhívás jelent meg
– jelentette be a pénzügyminiszter a minap sajtótájékoztatón, Budapesten. Varga Mihály közölte, a pályamunkákat 2019. március 18-ig lehet benyújtani az államkincstárhoz, de az idén november 30-ig beérkező dokumentációk elbírálása az év végéig megtörténik, így jövő év januárjában a fejlesztéseket el lehet kezdeni. A korábbi pályázatoknak köszönhetően hetven településen indultak bölcsődefejlesztések – emelte ki a tárcavezető, hangsúlyozva, hogy az elmúlt nyolc évben bővültek a családtámogatásra elköltött források is. Míg 2010-ben erre GDP 3,5 százalékát, addig 2018-ban 4,7 százalékot fordítottak.
A pénzügyminiszter hangsúlyozta: bíznak abban, hogy a gazdaság jó teljesítménye a következő években is lehetőséget ad a kormánynak ezekre a fejlesztésekre.
Novák Katalin család és ifjúságügyért felelős államtitkár arról beszélt, a kormány célja egy rugalmas, többszereplős és a családok igényeihez jobban igazodó bölcsődei rendszer kialakítása. Kiemelte, hogy a kormány eddig bölcsődei és óvodai fejlesztésekre összesen 110 milliárd forintot költött, és arányaiban soha nem volt annyi férőhely, mint ma. A cél az – tette hozzá –, hogy 2020-ra 60 ezer férőhely legyen a három év alatti gyermekeknek, hiszen azt látják, hogy a családok részéről van igény erre.
Az államtitkár kitért arra is, a kisgyermeknevelők bérét az elmúlt években jelentősen emelte a kormány. Ez felsőfokú végzettségűek esetén átlagosan 63 százalékos, a középfokú végzettségűeknél pedig 44 százalékos emelést jelent. A béremelésnek már látszanak a hatásai, egyre több a magasan képzett bölcsődei szakember – tette hozzá. Novák Katalin jelezte azt is, hogy az idén bevezetett feladatalapú finanszírozásnak köszönhetően az önkormányzatoknak már nem ráfizetéses bölcsődét működtetni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.