Hírek
2013. Április 27. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Újabb hungarikum: puttonyt kaphat a Mercedes CLA

A Mercedes–Benz formatervező csapatának igazgatója, Gordon Wagener bejelentette, hogy a cég legkisebb, „elsőkerekes” padlólemezéhez rövidesen egy újabb, ötödik modell fog csatlakozni. Az új platformon nyugvó első fecske a Kecskeméten (is) gyártott B osztály volt, amelyet az A osztály, majd a kizárólag a kecskeméti sorokon készülő CLA négyajtós kupé követett.
A sorhoz rövidesen az egyelőre csak koncepcióként bemutatott kompakt GLA crossover csatlakozott, az ötödik típus pedig a CLA puttonyos kivitele lesz, amely a CLS Shooting Brake-hez hasonlóan egy igazi divatautó lehet, némi praktikummal nyakon öntve. Külön öröm, hogy a „kombi lét” nemcsak a csomagtartónak, hanem a hátsó fejtérnek is kimondottan jót fog tenni a CLA esetében, amely az elegáns Mercedes legkomolyabb Achilles-sarka.
A technikai tartalom természetesen teljes egészében megegyezik majd a négyajtós kivitelével, az árcédulán viszont még magasabb összeggel fogunk szembesülni. A CLA Shooting Brake bemutatójával kapcsolatban egyelőre nincsenek pontos információk, ám az autó tervezése már az utolsó stádiumnál tart, vagyis elképzelhető, hogy a szeptemberi Frankfurti Autószalonon találkozni fogunk a Mercedes friss csillagával. Mi pedig reméljük, hogy a négyajtós testvérrel egyetemben Kecskemétre fog költözni a divatkombi gyártása, ezzel tovább bővítve a hazai Mercedes-üzemet. Wagener úr különben azt is elmondta, hogy egyelőre hiába várunk az A osztály alapjain nyugvó kupé vagy kabrió modellt, a piac ugyanis ebben a szegmensben csökkenő tendenciát mutat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.