Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2018. Szeptember 13. 13:11, csütörtök | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Újabb tér újul meg a Belvárosban – tervezői tájékoztató a Bartók Béla térről

Újabb tér újul meg a Belvárosban – tervezői tájékoztató a Bartók Béla térről

Két ütemben – elsőként a kiszolgáló közművek tekintetében, majd a tér közösségi funkcióinak kialakításával – újul meg a Bartók Béla tér.

A tervezők látványtervet is bemutattak, de ez még munkaanyag, a véglegesítés előtt az érdeklődő fehérváriak széles körben megismerhetik majd a Bartók Béla tér kialakítására vonatkozó terveket. A képviselőknek a tervezők tartottak bemutatót a héten.

A pénteki közgyűlésen elindul az első ütem munkálatainak elvégzéséhez kapcsolódó közbeszerzési eljárás. A közműrekonstrukció keretében a vízvezeték, a szennyvíz- és csapadékcsatorna hálózat is megújul, valamint átépítik a tér közvilágítását és a villamosenergia-ellátását. Ezen feladatok befejezésének tervezett határideje jövő év májusa.

Ezt követi majd a tér megújítása, ami a Bartók Béla tér területén és a Jókai utca vonatkozásában is több szabadtér-építészeti elem (pl. nézőtér, utcabútorok) kihelyezését és kertészeti, illetve forgalomtechnikai munkákat is jelent. A használaton kívüli – és a tér fontos részét elfoglaló –medenceteret megszüntetik, a könyvtárépület szép árkádsora elé egy kis szabadtéri színpadot alakítanak ki, jobban kiszolgálva a téren rendezett előadások és a közönség igényeit. Teret hagynak a színpad előtt széksorok elhelyezésére, valamint a virágágyásokat és fákat körülölelő padok is komfortosabbá, a látogatók számára meghittebbé teszik a teret – nemcsak azt itt rendezett programok idején, hanem a mindennapokban is. A teljes revitalizáció 2020-21-re valósulhat majd meg, a pontos befejezési határidő függ a rendházépület felújításának később meghatározott ütemtervétől.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Életmód

Pünkösd - A szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények

A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - a húsvét és a karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.