Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2021. Március 06. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Uniós biztos: rendben van, ha az uniós tagországok Oroszországból vagy Kínából vásárolnak oltóanyagot

Uniós biztos: rendben van, ha az uniós tagországok Oroszországból vagy Kínából vásárolnak oltóanyagot

Rendben van, ha az Európai Unió tagországai meg akarják vásárolni Oroszországból a Szputnyik V, vagy Kínából a Sinopharm nevű koronavírus elleni oltóanyagokat

- idézte Thierry Breton belső piacért felelős euróópai uniós biztost a Politico című brüsszeli hírportál.

A beszámoló szerint Thierry Breton értelmes lépésnek nevezte, ha valamely uniós tagország különböző forrásokból szerez be oltóanyagokat.

"Amire ma szükségünk van, az az oltóanyag, nem az új vakcinák" - fogalmazott.

Véleménye szerint az egyes uniós tagországok orosz és kínai vakcinabeszerzése azonban "csak csepp a tengerben, milliókra van szükségünk". Kijelentette: az Európai Unió megrendeléseinek köszönhető, hogy az uniós tagországok megkapják ezt a több millió adagot.

Azzal kapcsolatban, hogy Oroszország és Kína a világ számos országába, köztük az EU országaiba is szállítana oltóanyagokat, Breton kijelentette: egyértelmű, hogy csak az Európai Unió és az Egyesült Államok képes ellátni vakcinával a világot. A legtöbb ország nem képes a tömeges előállításra, ezért az EU-nak kiemelt felelőssége a segítség - tette hozzá.

Az uniós biztos üdvözölte Ausztria és Dánia azon bejelentését, hogy közös oltóanyag fejlesztéséről tárgyal Izraellel. Véleménye szerint a világ és Izrael csak profitálhat Európa csúcskategóriás kutatólaboratóriumaiból.

"Ösztönözzük az együttműködést az Egyesült Államokkal, ösztönözzük az együttműködést Izraellel, és bárkivel, aki szeretne együttműködni tudományos laboratóriumainkkal. Ez rendkívül fontos" - fogalmazott.

Egy globális világban "teljesen normális", hogy Sebastian Kurz osztrák kancellár azt mondja: az unió nem támaszkodhat kizárólag az európai oltásokra - tette hozzá az uniós biztos.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban