Hírek
2022. Július 10. 09:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Unokáját kényszerítette munkára a nagyanyja és élettársa
Elfogták a rendőrök azt az asszonyt, aki 11 éves korától kezdve kényszermunkára kényszerítette unokáját Botykapeterden. A nő barátját is őrizetbe vették a rendőrök.
A rendőrök pénteken egy 63 éves nőt és egy 50 éves férfit fogtak el Botykapeterden. Az asszony a gyámsága és gondozása alatt álló, most 13 éves fiú unokáját az elmúlt két évben, vagyis 11 éves kora óta rendszeresen különböző fizikai – főként mezőgazdasági jellegű – munkák elvégzésre kényszerítette, majd a munkáért kapott pénzt elvette a gyermektől – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy a férfit azzal gyanúsítják a rendőrök, hogy ő szállította el élettársa fiát a munkavégzés helyére, majd onnan haza. Amikor a fiú ellenkezett, akkor veszekedéssel, kiabálással kényszerítette munkára, de olyan is előfordult, hogy a férfi vette át a gyermek munkabérét, amelyet ezután átadott a nagymamának.
A rendőrök a nagymamát és a férfit is gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat.
Ellenük emberkereskedelem és kényszermunka elkövetése miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
