Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2017. Szeptember 21. 17:27, csütörtök | Helyi
Forrás: okkfehervar.hu

Vegyszeres gyomirtás lesz a Börgönd–Sárbogárd szakasz vágányai mellett

Vegyszeres gyomirtás lesz a Börgönd–Sárbogárd szakasz vágányai mellett

Székesfehérvár jegyzője ezúton tájékoztatja a lakosságot, hogy jövő kedden vegyszeres gyomirtást végeznek a Börgönd – Sárbogárd vasúti pályaszakasz mellett.

A vegyszerek a méhekre nem veszélyesek, de a kezelt területen két hétig tilos legeltetni és takarmányt begyűjteni!

Székesfehérvár jegyzője tájékoztatja a lakosságot, hogy a MÁV ZRt. szeptember 26-án, kedden a Börgönd – Sárbogárd pályaszakaszon vegyszeres gyomirtási munkákat végeztet a vágányok mellett.

A gyomirtásra használt vegyszerkeverékek az alábbi vegyszereket tartalmazzák különböző arányban: MARS 480; MEZZO 20 WG; KYLEO; SHARPHEN; COLOMBUS EC.

A gyomirtó vegyszerek méhekre nem, de vízi szervezetekre veszélyesek. A kezelt területen ezért legeltetni, illetve onnan származó takarmánnyal 14 napon belül etetni tilos!

Címkék: gyomirtás, méreg, vegyszer

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód

Elhunyt Voith Ági színművész

Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.

2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód

Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén

Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.