Hírek
2016. Július 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Világháborús bombát találtak a ferihegyi repülőtér közelében
A helyszínen semmisítik meg azt a második világháborús bombát, amit a budapesti Liszt Ferenc-repülőtér 2-es termináljának közelében, építkezés közben találtak.
Emiatt egy rövid időre szünetelt a reptér légiforgalma is - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs altisztje pénteken az MTI-t.
Bátyi Edina elmondta: a megsemmisítés idejére lezárták továbbá a 2-es terminálhoz bevezető utat, a 4-es főút ezt érintő szakaszát, a Magyar Posta nemzetközi postakicserélő központját és egy irodaépületet is.
Ismertetése szerint egy úgynevezett SC 50-es német bomba került elő magyar gyújtószerkezettel a 2-es terminál taxiparkolójában. A robbanótestet nem a parkolóban, hanem annak közelében semmisítik meg.
Bátyi Edina korábban közölte, hogy a bombát a parkoló bővítése közben találták.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
