Hírek
2018. December 31. 07:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe

Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe - mondta Szűts Zoltán médiakutató az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.
A szakértő a közösségi média pozitívumai között említette, hogy rég nem látott ismerősökkel kerülhetünk kapcsolatba, legnagyobb veszélyének pedig azt, hogy személyes kapcsolataink meggyengülhetnek.
Szűts Zoltán hangsúlyozta: tudni kell, hogyan kezeljük a közösségi média felületeit. A szocializációnak két közege létezik, az egyik a családban, ahol a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy a modern technológiákban kevésbé jártas szülőktől a gyerekek nehezen fogadják el a tanácsokat. A másik az iskola, ahol a digitális kompetenciák mérésének egyik fő szempontja az lesz, milyen tudatosan használják a fiatalok a médiát.
Hozzátette: a közösségi médiában oda kell figyelni egyrészt arra, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek, másrészt arra, hogy az álhíreket, amelyek nagy károkat képesek okozni, visszaszorítsák.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.