Hírek
2023. Június 17. 06:00, szombat | Belföld
Jöhet az egynapos autópálya matrica

Egy 2022-es uniós jogszabály miatt elvileg jövőre minden tagállamnak biztosítania kell ezt a lehetőséget.
Hazánkban 10 napnál rövidebb időtartamra nem lehet autópálya-matricát vásárolni, de egy még 2022-ben elfogadott európai uniós határozat viszont változást hozhat ebben – írja a Totalcar.
Az új közlekedési és díjbeszedési rendszerekről szóló szabályozás szerint 2024-től a tagállamoknak biztosítaniuk kell napi, heti, havi és éves matricákat a nehézgépjárművek, napi, heti és/vagy 10 napos, havi és/vagy két hónapos, valamint éves matricákat a személygépkocsik esetében.
A matricák árát is megszably az uniós előírás, eszerint a kéthavi díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 30 százalékát, a havi díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 19 százalékát, a tíznapos díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 12 százalékát, a heti díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 11 százalékát, a napi díjtétel összege pedig nem haladhatja meg az éves díjtétel 9 százalékát.
Jelenleg 49 190 forint az éves díj, így a kéthavi felső korlátja 14 757, a havié 9346, a 10 naposé 5902, a hetié 5410, a napi matricáé 4 427 forint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.