Hírek
2015. Július 03. 07:12, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Visszavont vallomás miatt engedték el a csapi gyilkosság miatt körözött férfit

A gyilkosság gyanúsítottja visszavonta vallomásait és nem vállalta a szembesítést sem, ezért távozhatott a rendőrségről szabadon.
A gyilkosság gyanúsítottja visszavonta vallomásait és nem vállalta a szembesítést sem, ezért távozhatott a rendőrségről szabadon az a 38 éves férfi, akit a rendőrök néhány napja a Csapiban 1996-ban fejbe lőtt, vadkárbecslőként dolgozó férfi ügyében második gyanúsítottként köröztek - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Nothoff Ingrid beszámolt arról, hogy a csaknem húsz év után, június 16-án elfogott 37 éves F. Rajmund a helyszíni kihallgatása során terhelő vallomást tett a 38 éves C. Péterre, a rendőrség ennek alapján adott ki ellene elfogatóparancsot a múlt csütörtökön. A férfi másnap önként jelentkezett a pécsi rendőrkapitányságon, ahol őrizetbe vették, majd Zalaegerszegre vitték.
Még aznap éjjel gyanúsítottként hallgatták ki, és szembesíteni akarták F. Rajmunddal, de a fiatalabb férfi ezt megtagadta. Újbóli kihallgatásán pedig vissza is vonta a C. Péterre tett terhelő vallomásait. A rendőrségről így még aznap éjszaka szabadon távozhatott a korábban keresett férfi.
F. Rajmund a gyanú szerint még középiskolás korában barátkozott össze a vadkárbecslőként és preparátorként dolgozó későbbi áldozattal. A fiú elhatározta, hogy egy társa segítségével megszerzi a férfi vagyontárgyait, ha kell, meg is öli. Ehhez egy éles lőfegyverré átalakított légpuskát is szerzett.
A férfi, ahogy korábban többször, 1996. április 5-én is autójával elvitte magához a fiút, és amikor elaludt, a fiatal beengedte ismeretlen társát a házba. Pakolni kezdték egyebek között a fegyvereket, a műszaki cikkeket, és amikor a férfi felébredt a zajra, a fiú fejbe lőtte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.