Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2011. December 24. 07:28, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Viszik ki a pénzüket a magyarok

Viszik ki a pénzüket a magyarok

Olyan sok magyar viszi ki Ausztriába a pénzét, hogy több osztrák bank a két ünnep között már nem is tud számlanyitásra időpontot adni.

Az elmúlt napokban szaporodott meg jelentősen azok száma, akik pénzüket már csak a határon túl érzik biztonságban – írta meg a Privátbankár.

A gazdag magyarok számára korábban is természetes volt, hogy vagyonuk egy részét külföldön fialtatják – írja az Azenpenzem.hu. Az utóbbi időben azonban jelentős változás történt. A privátbanki üzletágban jártas független szakértő, a Blochamps Capital elemzése szerint nem csak az elit, hanem a középosztály is nyitott külföldön számlát. Korábban néhány ezren rendelkeztek kinti befektetésekkel, 2011-ben azonban ez a szám már több tízezerre gyarapodott. Az utóbbi időben pedig ez a tendencia csak tovább erősödött.

A cég úgy véli, amit az állam a magánnyugdíj-pénztári „államosítással” megnyert, annak sokszorosát bukhatja el amiatt, hogy az emberek (különösen persze a gazdagabbak, akik például az adóamnesztia keretében hazahozhatnák pénzüket, fejleszthetnének és beruházhatnának) bizalma ingott meg az ország iránt. Az egyik ausztriai bankban közölték: az elmúlt napokban tömegesen érkeznek hozzájuk magyarok, a két ünnep közötti időszakra már be is telt minden időpont.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ausztria, gazdag, magyarok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.